Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Panele na ogrzewaniu podłogowym?

Blog:  ciupan
Data dodania: 2013-01-31
wyślij wiadomość

Mam pytanie i to chyba nie do fachowców (co firma to rózne opinie na ten sam temat bez konkretnego uargumentowania) tylko do użytkowników. Czy ktoś przyklejał panele podłogowe do posadzki, gdzie zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe? Mam dwa pomieszczenia, gdzie na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym zdecydowałem się wykonać podłogę z paneli i na prawdę nie mogę nigdzie wyczytać jaki klej, jakie straty (czy aż tak ciężko zakres procentowy podać) czy faktycznie podłoga musi być w systemie "pływającym"?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

16Komentarze
Data dodania: 2013-01-31 16:48:52
Ja planuję panele na podłogówce - jednak na pewno nie będą to panele na klej tylko tzw. Quick step. Moja przyjaciółka ma panele na podłogówce (te na klik) i jest zadowolona. Dlaczego upierasz się przy kleju? Czy są jeszcze takie panele na klej i jaka jest różnica między tymi na klik?
odpowiedz
ciupan  
Data dodania: 2013-01-31 16:59:43
Chodzi mi o zredukowanie jakiś tam strat ciepła pomiędzy posadzką a panelem, ale nie upieram się szukam na razie informacji i argumentów za oraz przeciw. A czy możesz powiedzieć jakiej grubości planujesz panele?
odpowiedz
Odpowiedź do kasiaros
Data dodania: 2013-01-31 17:48:27
Podłogówka może być nawet pod grubymi wykładzinami ale to trzeba zakładać na etapie projektowania podłogówki .choć większość wykonawców przewymiaruje te parametry i wtedy reguluje przepływami .
odpowiedz
ciupan  
Data dodania: 2013-01-31 18:03:48
O ile się dobrze orientuje to oprócz ustawień na piecu (a tak naprawdę na mieszaczu) oraz na termostacie od podłogówki to mogę jeszcze dodatkowo skalibrować ogrzewanie podłogowe siłownikami - wymusić zwiększony przepływ na obiegu podłogówki.Bardziej chodzi mi o to że salon ma około 30 m2 i czy nie będzie potrzeba albo wykonania dylatacji na panelach albo poprzez klejenie paneli do posadzki, wiem że jak przykleję to panele mogą być bardziej wrażliwe na rozszerzalności termiczne a z drugiej strony że pływająca podłoga troszkę gorzej przewodzi ciepło z podłogi - tylko pytanie jakiej wielkości są to straty, czy to nie będzie tzw. "skórka za wyprawkę. Dlatego bardziej oczekuję opisania doświadczeń użytkowników a nie instalatorów/montażystów.
odpowiedz
Odpowiedź do ganiolek1
Data dodania: 2013-01-31 19:09:11
Ja również upierałam się na panele w salonie, ale wybili mi to z głowy. Bo słabo przenikają ciepło, bo będą się rozchodzić pod wpływem ciepła itp. Nie podobają mi się płytki w salonie. Z dwojga złego wybrałam płytki podobne do paneli (chude i długie). Będą wyglądały na panele, a grzały jak płytki. Zajrzyj na mój blog, tam zadałam to samo pytanie co ty i mam fotkę tych płytek. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
odpowiedz
ciupan  
Data dodania: 2013-01-31 19:39:32
Wersja z kafelkami w salonie odpada nawet jeżeli miałbym mieć zwiększone zużycie gazu, poza tym jeżeli miałbym na tym ogrzewaniu utrzymywać niższą temperaturę to nie do końca stanowi problem, gdyż salon jest w miarę otwarty i zwiększone ogrzewanie mogę osiągnąć z korytarza. Drugą rzeczą to jest fakt, że nie zamierzam uruchamiać ogrzewania podłogowego przez cały rok i w okresach przejściowych rozwiązanie w postaci terakoty na podłodze nie widzi mi się. Dom ma być dla mnie a nie ja dla domu. Nawet jakby miały się rozejść po 2-5 latach to i tak je położę - kwestia w jaki sposób. Parę razy wynajmowałem apartamenty nad morzem gdzie było ogrzewanie podłogowe (zaznaczam że elektryczne) i nie widziałem jakiegoś wyraźnego defektu paneli (wróciłem tam po 3 latach). Dziękuję za radę ale jestem z tych osób, że jak trzeba to pójdę pod prąd - i panele będą.
odpowiedz
Odpowiedź do olcia-i-dom-w-lukrecji
Data dodania: 2013-01-31 19:14:43
ja swego czasu tu na blogu wyczytałam ze nie ma czegos takiego jak panele na podłogowke ale wiem ze ludzie kłada tak panele tylko wydaje mi sie ze w systemie bezklejowym ma to wiekszy sens. Pewien pan w hipermarkecie tez nas pocieszal ze nic sie z nimi nie stanie,gdy zastanawialismy sie nad panelami w kuchni.
odpowiedz
ciupan  
Data dodania: 2013-01-31 19:43:12
Sens w klejeniu jest, gdyż eliminuje się w pewnym stopniu poduszkę powietrzną, która jest słabym przewodnikiem ciepła (chyba dużo słabszym niż drewno) bardziej martwi mnie czy poprzez "usztywnienie" a co za tym idzie, że panele nie mogą już tak pracować pod wpływem zmiany temperatury, faktycznie gdzieś się nie rozejdą na łączeniach.
odpowiedz
Odpowiedź do ewka-sara
Data dodania: 2013-02-01 06:19:33
ale przecież tam będą temperatury z zakresu 28-35 st. nie sądzę, żeby cokolwiek miało się stać :). Co do poduszki powietrznej to przecież pod jastrychem masz styropian, beton się nagrzewa i musi oddać gdzieś to ciepło. Styropian raczej dobrze trzyma ciepełko zatem jedyna droga to do góry.
odpowiedz
Odpowiedź do ciupan
Data dodania: 2013-01-31 19:50:39
Jak się kupi bubel to się rozejdzie i bez podłogówki mój wspólnik ma panele w salonie rozstaw co 10 cm jak włączy na maksa to jak dla mnie za gorące są i nic się nie dzieje z nimi .To jest takie gadanie jak ze w sypialniach się nie robi podłogówek bo nie zdrowe stare myślenie ale w Polsce musi być betom i to najlepiej gruby bo możne popękać takie myślenie.
odpowiedz
Odpowiedź do ewka-sara
ciupan  
Data dodania: 2013-01-31 19:50:40
Czy ktoś może mierzył jaka jest temperatura na panelu a jaka jest na kaflu przy jednakowej zadanej temperaturze na podłogówce?
odpowiedz
olidom  
Data dodania: 2013-01-31 20:22:10
Temat, który nam również spędzał sen z powiek. My już mieszkamy,palimy w piecu.W salonie na podłogówce mamy panele 10 na klik, bez kleju. Nic naprawdę z nimi się nie dzieje, teraz można dostać panele dostosowane i do ogrzewania podłogowego spokojnie. A dodam, że bardzo jest ciepło, czasem naprawdę aż wyłączamy ogrzewanie podłogowe, bo jest wręcz za gorąco w nogi. Zyczę trafnego wyboru. Róbcie tak, jak wam się podoba, a z czasem wszystko i tak trzeba wymienać czy to panele czy płytki;-)
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-31 20:55:05
Nie mam jeszcze dokładnego typu paneli - bardzo podobają mi się panele firmy Balterio, myślę o grubości 8-10 mm. Przyjaciółka ma na całym dole (ok. 70 m2) panele ze środkowej półki cenowej z tzw. v-fugą. Mieszka około 3 lata w nowym domu. Panele są na klik. Nie rozchodzą się, w domku jest ciepło. Zresztą, ona ma panele na podłogówce w calusieńkim domu - w sypialniach też. Jedyny minus to chyba taki, że się bardziej kurzy, dlatego ja raczej wybiorę panele w jasnym kolorze. Szczerze mówiąc, ja się za bardzo nie przejmuję tymi stratami ciepła. Jakoś nie wyobrażam sobie kafelków w salonie, nawet imitujących drewno, bo - jak piszesz - podłogówka nie będzie włączona non stop. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-31 21:59:20
ja mam parkiet klejony na ogrzewaniu podłogowym, chcociaz wiem, ze to nie jest najlepsze rozwiazanie, ale płytki w całym salonie to dla mnie masakra, więc mam tylko drewnainy kwadrat, a skoro może byc drewno to tym bardziej panele.
odpowiedz
Data dodania: 2013-02-01 06:48:19
Witam!Stoję przed podobnym problemem.Planuję dać panele drewniane Tarkett na podłogówkę ok.115m.kw.Nie znoszę kamiennych posadzek.Nasz klimat nie sprzyja takim rozwiązaniom,chyba że podłogówka chodzi cały rok.Oczywiście płytki będą w newralgicznych miejscach:kuchnia,hol,łazienki,pralnia i garaż.Podłogówka pod panelami może grzać do temp.27st.i nigdy więcej.Mnie też polecali,abym przykleiła panele mimo,że są na klika.Wobec tego będę śledziła rozwój tematu.Pozdrawiam
odpowiedz
ciupan  
Data dodania: 2013-03-05 15:05:30
Ostatnio byłem u kuzyna, który przykleił panele podłogowe bezpośrednio do posadzi. Wcześniej ją tylko zagruntował. W posadzce jest ogrzewanie podłogowe. I co...? I nic, wszystko jest w porządku. Panele leżą jakby było dopiero co położone a mają już około 5 lat. Nic się nie wypaczyło nic się nie odkleiło. Ogrzewanie chodzi bez zastrzeżeń. Więc na parterze chyba też się zdecyduje na przyklejenie paneli - sprawiają wtedy wrażenia jakby były to drewniane dechy.
odpowiedz

Jezszcze kilka fotek ... i te okno :)

Blog:  ciupan
Data dodania: 2013-01-31
wyślij wiadomość

Jeszcze raz muszę się pochwalić moim oknem narożym. Muszę przyznać, że bardzo dobrze że nie uległem namowom abym łączenie okien na narożniku zamienił na słup żelbetowy. Ja postawiłem na swoim i łączenie okien jest na profilu okiennym a elementem nośnym stropu w tym miejscu pozostał słup stalowy. Na razie jest zabezpieczony, gdyż jest już pomalowany proszkowo na biało i niechciałbym aby uszkodzony (Stoi tak od czasu wylewania stropu). Drugą rzeczą, na którą się także nie zgodziłem to wykonanie szprosów na największym oknie - bo droższe bo producent nie chciał dac gwarancji itd. Nie ugiołem się i wykonawca okien znalazł producenta, któru dał gwarancję na taflę szyby i cenę też utargowałem. Kiedyś spotkałem się z wpisem AMBEROWICZA że zastosował szprosy bo czułby się jak w akwarium, a ja powiem - zajebiste jest te akwarium a klatka byłaby tu nie wskazana (oczywiście o gustach się nie dyskutuje). Oczywiście kompromisem było zastosowanie standartowych drzwi wyjściowych i co za tym idzie wydzielenie dwóch "świetlików" na drzwiami.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Prace z regipsami nadal trwają....

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

2Komentarze
emimat  
Data dodania: 2013-01-31 11:45:58
Okno narożne świetne!!! My też mamy choć trochę mniejsze :) a jaki widoczek przyjemny :)
odpowiedz
szoguny  
Data dodania: 2013-02-02 13:54:07
okna świetne i dobrze ze zrobiłeś tak jak chciałeś...a akwaria są cudne wiec nie ma co się przejmować wpisem jednej osoby....żałuje ze u nas takich okien nie ma...pozdrawiam:)
odpowiedz

Roboty jakoś idą

Blog:  ciupan
Data dodania: 2013-01-29
wyślij wiadomość

Podwieszenie regipsów już na ukończeniu, za chwile prace z gładzią. Roletki zewnętrzne chodzą jak marzenie, na razie podpięte pod centralkę i ustawione na zamykani i otwieranie się wszystkich na raz. Niedługo dojedzie pilot i wszystko będzie można ładnie zaprogramować.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nadrabiam...

Blog:  ciupan
Data dodania: 2013-01-14
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stryszek - docelowe miejsce na graciarnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

I przyszedł czas na regipsy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

I złapała nas zima ale z ociepleniem zdążyliśmy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ocieplanie wełną szło całą parą (25 cm +15 cm).

blog budowlany - mojabudowa.pl

ciupan
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 40859
Komentarzy: 143
Obserwują: 50
On-line: 9
Wpisów: 64 Galeria zdjęć: 183
Projekt AMBER
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - zachodniopomorskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2017 sierpień
2015 listopad
2014 listopad
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 listopad
2012 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik